Dětské brýle

V naší oční optice naleznete široký sortiment dětských obrub. Poradíme Vám, jaké zvolit brýlové čočky a naučíme děti, jak s brýle zacházet.

Děti a brýle

Ať se nám to líbí nebo ne, brýle se dnes stávají nedílnou součástí života našich nejmenších. Stále více dětí se neobejde bez zrakové korekce. Dříve byly brýle u dětí spíše neobvyklé, dnes jde o naprosto normální věc. V naší nabídce naleznete široký sortiment obrub různých materiálů, barev a tvarů.

Mějte na paměti, že by si mělo díte vybrat brýle samo. Pokud dítě v optice sáhne po 1 brýlích, které se mu líbí, většinou v nich i odchází. Brýle, které si dítě vybere samo, bude mnohem radši nosit než ty, které mu vyberou rodiče.

detske2_img

Dětské sluneční brýle

Nezapomínejte chránit zrak svých dětí před sluncem. U výběru dětských slunečních brýlí pamatujte na to, aby brýle splňovaly UV 400 (ochrana před ultra-fialovým zářením) a také dítěti dobře seděly. Další možností jsou polarizační dětské brýle, které eliminují horizontální odrazy a odlesky slunečních paprsků.

detske_bryle_img

Jak vybrat

Mezi dětmi jsou samozřejmě nejpopulárnější barevné brýle, které jsou nejčastěji vyrobeny z plastu (acetát, TR90, ultem, silikon nebo měkká guma). Acetát umožňuje různé přechody a kombinace barev, je pevný a trvanlivý. Ultem a TR90 (grilmid) jsou lehké a pružné materiály. Výhodou plastových brýlí je jejich pohodlnost a odolnost, kde obruba obepíná celý obvod skla.

Kovové brýle jsou stále populární díky svým vlastnostem a především libovolně nastavitelným nosníkem, který je u dětí často rozhodující. Dětský kořen nosu není ještě vyvinut tak, jak nos dospělého a plastové brýle s pevným nosníkem tedy někdy nejsou vhodné, protože nesedí na nose tak ideálně, jako sedýlka kovových brýlí.

Pro dětské brýle existuje i doplňky, které pomohou přidat ještě lepší komfort – např. gumičky za hlavu nebo gumové zarážky za uši tzv. stopery.

Výrobci a značky

Fotogalerie dětských brýlí

malá ochutnávka vybraných modelů

Copyright 2016 Optika Svatava Menšíková – Hranice.